Loading...
فیلتر

آمار
  • تعداد کالا: 1464
  • بازدید امروز: 1381
  • بازدید دیروز: 1328
  • بازدید کل: 316871

دفع حشرات و جانوران موذی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

راهکارهایی ساده برای جلوگیری از حضور حشرات در خانه

مشاهده حشرات خانگی و حیوانات موذی موجب بهم زدن آرامش و بهداشت در خانه و محیط کار می باشد. حضور و مواجهه با حشرات و حیوانات موذی خانگی مانند سوسک، پشه، مگس، ساس، کک، عنکبوت، موریانه، کنه، موریانه، موش و ... شرایط سکونت و زندگی در منزل را مختل نموده و بهم زننده آرامش می باشند. حشرات موذی، معمولا در گوشه و کنار منزل، زیر اسباب و لوازم، کنج کابینت و کشو، چاه فاضلاب سرویس های بهداشتی و حمام و ... پنهان شده و شب هنگام شروع به خروج و بهم زدن آسایش ساکنین منزل می شوند.

مطمئنا بسیاری از ما صدای وزوز مگس و همینطور صدای آزار دهنده پشه ها را در خواب تجربه کردیه ایم که موجب آزار و اذیت و بدخوابی ما گردیده است. حشرات خانگی و حیوانات موذی غیر از تحمیل اذیت و آزار، از نقطه نظر بهداشتی نیز موجب آسیب به سلامتی انسان می گردند. عبور و مرور سوسک ها در چاه فاضلاب، انتقال خون توسط پشه و کثیفی مگس و ... همه از پتانسیل ایجاد بیماری برای اعضاء خانواده می باشد.

روش های جلوگیری از حضور و تکثیر حیوانات موذی و حشرات خانگی

برای مبارزه با حشرات خانگی و جانوران موذی از روش های مختلفی می توان استفاده نمود. روش های سنتی، استفاده از اسپری و سموم شیمیایی و ... هر کدام محاسن و معایب خاص خودشان را دارند. بعضی از این روش ها، راهکار کوتاه مدت بوده و برخی دیگر اثرات بیشتری دارند اما برای سلامت انسان مضر می باشد.

توصیه هایی ابتدایی برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه

امروزه در روستاها و در شهرها حشرات و جانوران موذی خانگی در مکان های مختلف مسکونی مانند خانه، آپارتمان، انبارف فروشگاه و ... چه قدیمی ساز  و چه نوساز دیده می شوند. به همین دلیل می بایستی با اتخاذ راهکارهایی مناسب از ورود، رشد و تکثیر آنها جلوگیری نمود.

توصیه می شود پنجره ها و درب های تراس و بالکن را با توری بپوشانیم. به کارگیری توری هایی از جنس فلزی در دراز مدت دوام و مقاومت بیشتری دارند.

پوشانیدن درب چاهها، آبروها و کفشوی ها اقدام بسیار مفیدی می باشد.

شکاف ها و درزهای داخلی ساختمان و خارجی نما را بپوشانید.

بیشتر حشرات و جانوران، خرده ریز های مواد غذایی به ویژه غذاهای چرب و شیرین را دوست دارند. مواد غذایی خود را به صورت سر پوشیده در آشپزخانه و خانه نگهداری نمائید. ضمنا حتما خانه و محیط کار را از وجود خرده ریز های مواد غذایی پاک نمائید.

مواد غذایی خام خود را به صورت بسته بندی و در ظروف درپوش دار نگهداری نمائید.

از سطل های زباله درب دار در محیط خانه و اداره خود استفاده نمائید.

سطل های زباله می بایستی به صورت منظم مورد شستشو واقع گردد.

برای دفع حشرات خانگی و حیوانات می توان از برخی مواد غذایی مانند اسطوخودوس و یا گل جعفری استفاده نمود.

تجهیزات آلتراسونیک Ultrasonic از تکنولوژی های جدید دفع آفات بوده که با استفاده از سیستم امواج الکترو مغناطیسی روی سیتم عصبی حشرات اثر گذاشته و موجب دوری آنها از خانه می گردد. پیشنهاد می گردد نوعی از این دستگاههای آلتراسونیک را انتخاب نموده که دارای فرکانس های غیر آسیب رسان به انسان باشد.

در استفاده از حشره‌کش‌ها و سموم شیمیایی باید دقت بیشتری به خرحج داد که موجب آسیب رسیدن به ساکنین خانواده و محیط زیست نگردیم. توصیه شدید می گردد این سموم از دسترس کودکان به دور نگهداری گردد.

برگشت به بالا