Loading...
فیلتر


آمار
  • تعداد کالا: 2980
  • بازدید امروز: 526
  • بازدید دیروز: 1592
  • بازدید کل: 1360764

انبر قفلی، انبر کلاغی و گاز انبر

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

مشخصات فنی عمومی انبر قفلی، انبر کلاغی، گاز انبر و انبر آرماتوربندی

انبر قفلی Locking Plier

انبر قفلی نوعی از ابزارآلات دستی بوده که برای نخستین بار در سال ۱۹۲۴ میلادی در کشور آمریکا ساخته شد. انبر قفلی ابزاری است که دارای قابلیت قفل شدن فک پس از بسته شدن را دارا می باشد. روی یکی از دسته ‌های انبر قفلی پیچی تنظیمی وجود دارد که میزان باز شدن دهانه انبر قفلی را تنظیم می نماید. روی دسته دیگر انبر قفلی یک گیره رها کننده به کار رفته که با فشار دادن آن قفل آرواره ها ها باز می‌شود. به وسیله پیچ روی دسته انبر قفلی، دهانه طوری تنظیم می شود که کمی تنگ‌تر از چیزی باشد که انبر قفلی در حالت عادی آن را می گیرد. سپس با فشار دادن دسته، دهانه انبر قفلی دور وسیله مورد نظر سفت شده و با بسته شدن کامل دسته‌ها دهانه انبر هم به صورت کامل قفل می شود. بر اساس کاربرد‌های مختلف، انواع مختلف انبر قفلی وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود: انبر قفلی دهانه صاف، انبر قفلی خم یا گرد، انبر قفلی دهانه V، انبر قفلی دم باریک، انبر قفلی دهانه بزرگ، انبر قفلی دماغه طوطی، انبر قفلی C، انبر قفلی جوشکاری، انبر قفلی زنجیری و انبر قفلی که برای نگهداشتن ورق های فلزی به کار می رود.

انبر کلاغی Pump Plier or Groove Joint Plier

انبر کلاغی  یا آچار کلاغی یک نوع انبر بوده که دارای دو آرواره می باشد. انبر کلاغی برای اولین بار در سال ۱۹۳۴ ساخته شد. بر خلاف سایر انبر ‌ها، یکی از آرواره ‌های انبر کلاغی می تواند در طول دسته نسبت به دیگری حرکت کند و به این ترتیب آرواره‌های انبر کلاغی با دسته یک زاویه ۴۵ تا ۶۰ درجه می‌سازند. حرکت آرواره انبر کلاغی، موجب ایجاد مجموعه‌ای از سایز‌های مختلف برای دهانه انبر کلاغی می گردد، بدون اینکه لازم باشد دسته انبر کلاغی باز یا بسته شود. از انبر کلاغی می توان برای باز و بسته کردن پیچ و مهره ‌ها و لوله ها و همچنین سفت کردن و نگه داشتن اشیاء و وسایلی با شکل‌های غیر معمول استفاده شود.

گاز انبر و انبر آرماتوربندی Rabbit Plier

از گاز انبر ها برای گرفتن یا نگهداری از یک قطعه یا بریدن جسمی استفاده می‌گردد. گاز انبر ها گونه ای از انبر ها می باشند که دو بازوی آنها درست در انتهایی‌ترین نقطه نوک آن به هم می‌رسند. بیشتر نیروی گاز انبر روی نوک آن تمرکز یافته و به همین دلیل فشار خیلی زیادی را  به جسم مورد نظر اعمال می نماید. نوک گاز انبر به دلیل شکل ویژه آن می تواند به سطح مورد نظر بسیار نزدیک بشود. این خاصیت باعث می شود وقتی قصد داشته باشیم اشیاء زائده مانندی، مثل میخ را که از یک سطح بیرون آمده، ببریم، بتوانیم این کار را از نزدیک‌ترین نقطه به سطح انجام بدهیم. گاز انبر ها بر حسب شکل و کاربرد می توانند انواع مختلفی داشته باشند از جمله گاز انبر های معمولی، گاز انبر های آرماتور بندی و سایر موارد.

فروشگاه اینترنتی ابزار و کالا ی ساختمانی سیمرغ، تامین و توزیع کننده انواع ابزار دستی از قبیل انبر قفلی، انبر کلاغی، گاز انبر و انبر آرماتوربندی از برند های مختلف می باشد. برند های متنوع انبر قفلی، انبر کلاغی، گاز انبر و انبر آرماتوربندی موجود در بازار تهران و ایران عبارتند از: شیلدر، ایران پتک، لیکوتا، اکتیو تولز، نوا، رونیکیس، اسپرو، توسن، یونیورسال، میلان، هامبورگ، کنزاکس، سفیر، اطلس، استنلی، سوناکس، واستر، نولان، رینو، مگا تولز، جتک، اکو، دینگشی، استنلی، سیلور، ریما، اس تی ای، صامو پرشین، فورس، آروا، هیوندای، واک لانگ، فیکس تک، پارتنر، استرانگ، فوکس، اینگکو، ام پی تی، اروین، تاپ تول، هیرو، لایت، آیرون مکس، پیکاس، وینکس، واکتا، تی آی جی، نیپکس، دکستروس، تاکتیکس، واستا و سایر.

Shileder, Iran Potk, Licota, Active Tools, Nova, Ronix, Spero, Tosan. Universal, Milan, Hamburg, Kenza, Safir, Atlas, Stanely, Sonax, Vaster, Nolan, Rhino, Mega Tools, Jetech, Eko, Dingqi, Stanely, Silver, Rima, STA, Samo Persian, Force, Arva, Hyundai, Walklong, Fixtec, Partner, Strong, Fox, Ingco, MPT, Irwin, Toptul, Hero, Light, Ironmax, Picus, Winex, Vaqta, Tjg, Knipex, Dextrous, Tactix, Vasta and Miscelaneous.

برگشت به بالا