لوازم خرازی

بازدید: 14942

معرفی و آشنایی با لوازم خرازی

لوازم خرازی از گذشته، یادآور فروشگاه یا مغازه های شلوغ و متراکمی است که مملو از لوازم و اقلام خیاطی، قلاب بافی، بافتنی، لوازم هنرهای دستی و انواع ملزومات خرد و ریز مورد استفاده در منزل می باشد. در حقیقت امروزه فروش لوازم خرازی Item & Tools Haberdashery در بازار و تجارت، حاوی و در برگیرنده طیف بزرگی از محصولات می باشد. فروش لوازم خرازی در سراسر جهان و از قدیم در اروپا، آسیا و ایران متداول در هر شهری بوده است. عکس زیر تصویر قدیمی ترین فروشگاه لوازم خرازی در پاریس فرانسه با نام Ultramod می باشد.

قدیمی ترین فروشگاه لوازم خرازی پاریس فرانسه Ultramod

Courtesy of textiletoursofparis.com

یکی از مراکز خرید قدیمی در زمینه لوازم خرازی، خیاطی و ... در ایران، بازار مشیر خلوت در بازار بزرگ تهران می باشد که تصویر زیر نشان دهنده تراکم و ازدحام جمعیت بازدید کنندگان و خریداران محترم از این بازار سنتی و قدیمی تهران می باشد.

بازار مشیر خلوت لوازم خرازی و خیاطی

دامنه محصولات ارائه شده در فروشگاه های اقلام و لوازم خرازی بسیار وسیع و متنوع بوده که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود: لوازم بافتنی مانند انواع میل های بافتنی(میل تفلون، میل بلند یا صاف، میل کوتاه، میل تونسی یا میل بلند قلاب دار، میل گرد یا میل سیم بکسلی، میل قلاب فلزی)، قلاب، لوازم هنرهای دستی، سنگ و نگین، لوازم خیاطی، لوازم چرخ خیاطی(ماسوره، تسمه چرخ خیاطی، روغن چرخ خیاطی)، اتو و لوازم اتو کاری، گونیای خیاطی، خط کش خیاطی(مانند خط کش تی، خط کش مولر، خط کش گرنل)، پیستوله خیاطی، انواع کش(مانند کش طبی، کش نامرئی، کش زنبوری، کش قیطانی، کش ماسوره ای، کش جا دکمه، کش شلاواری، کش چند میل، کش لباس زیر مردانه، کش های گن)، انواع روبان(روبان ساتن، روبان حریر، روبان تیتانیوم، روبان زری دار)، انواع نخ های خیاطی(مانند نخ استرچ، نخ کوک، نح گلدوزی، نخ نامرئی)، انواع سوزن های خیاطی، ملحفه، لحاف دوزی و تشک، انواع قیچی و کاتر خیاطی، انواع لایی دوخت لباس(لایی پرشین، لایی سولیکا، لایی فرانسه، لایی حریر)، انواع چسب خیاطی(مانند چسب ماتیکی و چسب حرارتی)، انواع خرجکار لباس و مانتو زنانه(اپلیکه، دکمه، سنگ های تزئینی، طرح های گلدوزی شده، صابون خیاطی، لوازم گلدوزی مانند کارگاه گلدوزی، لوازم گلسازی، لوازم عروسک سازی، انواع جاکلیدی(سرکلیدی) و آویز و ... و صد ها قلم محصول دیگر اشاره نمود.

مشتریان محترم فروشگاه اینترنتی سیمرغ می توانند لوازم خرازی مورد نظر خود را از گروه لوازم خرازی در منوی اصلی که با دسته بندی های زیر ارائه گردیده، مورد بررسی و انتخاب قرار دهند:

لوازم خرازی – قیچی و ابزار برش

لوازم خرازی - قیچی و وسایل برش Scissors & Sewing Tools

خیاطی، گلدوزی، گلسازی، کاردستی، چرم دوزی، آرایشگری و ... از هنر هایی است که از قدیم الایام مورد توجه سراسر مردم جهان و همینطور ایرانیان بوده است. با توجه به توسعه صنایعی مانند نساجی، دوزندگی، آرایش و ... نیاز به طراحی و تولید ابزار و تجهیزات این صنعت نیز برجسته تر می شد. از لوازم اساسی و پرکاربردی که در تولیدی های خیاطی، مزون ها، آرایشگاه های زنانه و مردانه و کارگاه های صنایع دستی مورد استفاده قرار می گیرد، قیچی و سایر ابزار و لوازم برش است.

لوازم خرازی - ابزار و ملزومات خیاطی

لوازم خرازی - ابزار و ملزومات خیاطی Sewing Tools

از جمله ابزار و ملزومات مهم خیاطی Tailoring Tools & Accessories در بخش لوازم خرازی می توان به موارد زیر اشاره نمود: قیچی دندانه دار (زیگزاگی)، قیچی خیاطی معمولی، قیچی دسته خمیده، قیچی چرم، قیچی گلدوزی، قیچی جا دگمه، قیچی برقی عمود، نخ چین، کاتر خیاطی، چاقو تیز کن برقی، صفحه برش خیاطی، بشکاف خیاطی، درفش خیاطی، سوزن خیاطی، متر خیاطی، چرخ خیاطی، متر خیاطی، ماسوره، سنجاق قفلی، سوزن نخ کن، سوزن ته گرد، چسب دو طرفه، قزن لباس، روغن چرخ خیاطی، سوزن جوالدوز و ...

لوازم خرازی - جاکلیدی

لوازم خرازی - جاکلیدی و جا سوئیچی Key Holder

در این بخش از فروش لوازم خرازی سیمرغ، به ارائه انواع مختلف Key Holders جاکلیدی های مورد کاربرد در منزل، محیط کار، خودرو و ... می پردازیم. جاکلیدی یا سرکلیدی ابزار و وسیله ای برای نظم دهی و یکپارچه سازی کلید های منفرد و تک می باشد. بدون استفاده از جا کلیدی یا جاسوئیچی برای کلید های خودرو احتمال گم شدن کلید ها ایجاد می گردد. جا کلیدی ها بر حسب کاربرد می توانند فلزی، چرمی، پلاستیکی، چوبی باشند.

لوازم خرازی - چتر و آفتابگیر

لوازم خرازی - چتر Umbrella

در این بخش از فروشگاه و لوازم خرازی سیمرغ به ارائه انواع چتر های زنانه، مردانه و بچه گانه و همینطور محصولات مرتبط با آفتاب گیر، باد بزن، نقاب آفتابگیر و ... پرداخته می شود. مشتریان محترم می توانند مطابق سلیقه و نیاز خود چتر خود را با قیمت مناسب انتخاب نموده و ثبت سفارش نمایند. چتر های ارائه شده شامل چتر دسته عصایی، چتر دسته طرح چوب، چتر های ۱۶ فنره و ۲۴ فنره، چتر ۲ نفره، رنگین کمانی، کلاهی، تاشو و ... است.

لوازم خرازی - ناخن گیر و مانیکور

ناخن گیر از ابزار و وسایل بهداشت ناخن های دست و پا بوده که غیر از کوتاه کردن ناخنها، معمولا عمل سوهان کشیدن را نیز با آن می توان انجام داد. ناخن گیر ها در سایز و طرح های مختلف تولید می شوند

کیف دستی و کیف پول زنانه

کیف دستی و کیف پول زنانه

در این بخش از فروشگاه و لوازم خرازی سیمرغ به ارائه کیف زنانه و دخترانه پرداخته می شود. این کیف ها شامل کیف پول، جا کارتی، کیف دوشی و ... می شود. کیف های زنانه از جنس ورنی، چرم، جاجیم و ...تولید می شوند.

کیف پول مردانه و جاکارتی

لوازم خرازی - کیف پول و چا کارتی مردانه

این بخش از فروشگاه و لوازم خرازی سیمرغ اختصاص به ارائه کیف های پول، دوشی، اداری و همینطور کیف های شامل جای مدارک و کارت های اعتباری بانکی با طرح، رنگ و جنس های مختلف دارد.

جوراب، کلاه و دستکش

جوراب، کلاه و دستکش در لوازم خرازی

در این بخش از فروشگاه اینترنتی سیمرغ به ارائه محصولات مرتبط با کلاه، دستکش، جوراب، هد بند و کالاهای مشابه پرداخته می شود. مشتریان محترم می توانند ضمن جستجو در بین محصولات متنوع مرتبط با کلاه، اسکارف، هد بند، جوراب و ... به راحتی و سهولت، کالای مورد نظر خود را انتخاب و ثبت سفارش نمایند.

لوازم خرازی - وسایل کفش

ابزار و لوازم کفش و کفاشی

در این بخش از فروشگاه لوازم خرازی سیمرغ به ارائه ابزار و لوازم کفش و کفاشی مانند پاشنه کش پلاستیکی و فلزی، لوازم واکس، کفی کفش، درفش، فرچه و برس و ... پرداخته می شود.

(این نوشتار در حال تکمیل و به روز رسانی می باشد)

منابع:

  • مجله اینترنتی سیمرغ مگز
  • گروه تامین و انبار کالا و ابزار سیمرغ
  • خبرگزاری پانا
  • سایت textiletoursofparis.com