فیلتر
پیچ گوشتی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
پیچ گوشتی مشتی دو سر رنگی APG-014
پیچ گوشتی مشتی دو سر رنگی APG-014
38,500 تومان
پیچ گوشتی ها از ابزار دستی پرکاربرد در خانه و خودرو می باشند. پیچ گوشتی مشتی دو سر تپل دارای کیفیت متوسط و قیمت مناسب می باشد. این پیچ گوشتی مشتی دارای رنگ های زیبا می باشد.
پیچ گوشتی ساعتی Vaster واستر APG-010
پیچ گوشتی ساعتی Vaster واستر APG-010
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
پیچ گوشتی های سایز کوچک تر برای کاربرد های طریف و دقیق تر به کار می روند. پیچ گوشتی ساعتی واستر Vaster با کیفیت خوب و قابلیت کاربرد عمومی و تخصصی را دارد.
پیچ گوشتی دو طرفه طرح پرچم APG-017
پیچ گوشتی دو طرفه طرح پرچم APG-017
ــــــ ناموجود ــــــ
پیچ گوشتی ها به عنوان یکی از پر کاربرد ترین ابزارآلات دستی در سایز و مدل های مختلف طراحی و تولید می گردند. پیچ گوشتی طرح پرچم ارائه شده دو طرفه بوده و به صورت دوسو و چارسو می باشد.
پیچ گوشتی دو طرفه ضربه خور APG-018
پیچ گوشتی دو طرفه ضربه خور APG-018
ــــــ ناموجود ــــــ
پیچ گوشتی ها به عنوان یکی از پر کاربرد ترین ابزارآلات دستی در سایز و مدل های مختلف طراحی و تولید می گردند. پیچ گوشتی ارائه شده دارای قابلیت ضربه خور بوده و دو طرفه به صورت دوسو و چارسو می باشد.
پیچ گوشتی ستاره ای T20 طول میله ۱۰ سانت APG-061
پیچ گوشتی ستاره ای T20 طول میله ۱۰ سانت APG-061
ــــــ ناموجود ــــــ
پیچ گوشتی ها از پرکاربرد ترین ابزار دستی در هر خانه، خودرو، جعبه ابزار و .. می باشند. پیچ گوشتی ها در انواع و سایز های مختلف طراحی و تولید می شوند. پیچ گوشتی ارائه شده از نوع ستاره ای T20 و دارای طول میله ۱۰ سانت و طول کلی ۱۸ سانتی متر می باشد.
پیچ گوشتی ضربه خور ۷ عددی  Damavand Sanat دماوند صنعت APG-016
پیچ گوشتی ضربه خور ۷ عددی Damavand Sanat دماوند صنعت APG-016
ــــــ ناموجود ــــــ
پیچ گوشتی ابزار دستی باز و بسته کردن پیچ های پیچ گوشتی خور می باشد. برخی از پیچ گوشتی ها از نوع ضربه خور بوده که قابلیت ضربه خوری دارند. پیچ گوشتی ضربه خور ۷ عددی دماوند صنعت ساخت ایران بوده که به صورت ست ۷ عددی ارائه می گردد.
ست پیچ گوشتی ضربه خور ۷ عددی بی اس ام ان اس با کاور برزنتی APG-015
ست پیچ گوشتی ضربه خور ۷ عددی بی اس ام ان اس با کاور برزنتی APG-015
ــــــ ناموجود ــــــ
پیچ گوشتی ابزار دستی باز و بسته کردن پیچ های پیچ گوشتی خور می باشد. برخی از پیچ گوشتی ها از نوع ضربه خور بوده که قابلیت ضربه خوری دارند. پیچ گوشتی ضربه خور ۷ عددی بی اس ام ان اس مشکی رنگ ساخت چین بوده و با کاور برزنتی بوده که به صورت ست ۷ عددی ارائه میشود
پیچ گوشتی ضربه خور ۶ عددی Top تاپ APG-012
پیچ گوشتی ضربه خور ۶ عددی Top تاپ APG-012
ــــــ ناموجود ــــــ
پیچ گوشتی ابزار دستی باز و بسته کردن پیچ های دو سو و چهار سو است. پیچ گوشتی ضربه خور ۶ عددی Top تاپ دارای کیفیت متوسط و با کاربردهای عمومی می باشد.
پیچ گوشتی ساعتی ۶ تایی Qtools کیو تولز APG-009
پیچ گوشتی ساعتی ۶ تایی Qtools کیو تولز APG-009
ــــــ ناموجود ــــــ
این پکیج ابزار دستی شامل پیچ گوشتی های سایز کوچک موسوم به ساعتی می باشند. پیچ گوشتی ساعتی ۶ عددی Q tools کیو تولز دارای کیفیت مناسب و با کاربردهای عمومی سبک می باشد.
پیچ گوشتی دو طرفه مشتی Asano آسانو APG-006
پیچ گوشتی دو طرفه مشتی Asano آسانو APG-006
ــــــ ناموجود ــــــ
پیچ گوشتی مشتی نوعی ابزار دستی با سایز کوچک بوده که غالبا در مشت استفاده کننده جای می گیرد. پیچ گوشتی دو طرفه مشتی آسانو Asano دارای کیفیتی متوسط و با کاربردهای عمومی سبک است.
پیچ گوشتی دو طرفه ISTA ایستا APG-007
پیچ گوشتی دو طرفه ISTA ایستا APG-007
ــــــ ناموجود ــــــ
پیچ گوشتی Screw Driver ابزار دستی باز و بسته کردن پیچ های دو سو و چهار سو است. پیچ گوشتی دو طرفه ISTA ایستا دارای کیفیت مناسب و با کاربردهای عمومی و تخصصی می باشد.
پیچ گوشتی ۷ عددی ضربه خور سبز MBC ام بی سی APG-003
پیچ گوشتی ۷ عددی ضربه خور سبز MBC ام بی سی APG-003
ــــــ ناموجود ــــــ
پیچ گوشتی یا Screw Driver نوعی ابزار دستی بوده که برای باز و بسته کردن پیچ ها به کار می روند. پیچ گوشتی ۷ عددی ضربه خور سبز MBC ام بی سی دارای کیفیت مناسب و با کاربردهای عمومی است.
1 2

پیچ گوشتی جزء ابتدایی ترین ابزارهای دستی می باشد. می توان گفت در تمامی مشاغل حداقل نمونه‌ای از پیچ گوشتی به کار می رود. پیچ گوشتی ابزاری برای باز و بسته کردن پیچ ‌ها می باشد. پیچ گوشتی به طور ساده دارای یک دسته و یک میله بوده که قسمت انتهایی میله داخل پیچ قرار میگیرد و با چرخاندن دسته توسط فرد، پیچ بسته یا باز می شود. میله پیچ گوشتی باید از فلز مقاوم ساخته شده باشد تا در برابر خم شدن و پیچیدن مقاومت داشته باشد. دسته پیچ گوشتی از پلاستیک، چوب یا فلز و به شکل لبه دار ساخته شده تا از لیز خوردن در دست جلوگیری کند. انواع مختلف پیچ گوشتی بر حسب کاربرد عبارتند از: پیچ گوشتی تخت، پیچ گوشتی چهار سو، پیچ گوشتی تخت کابینتی، پیچ گوشتی دسته T، پیچ گوشتی ۹۰ درجه، پیچ گوشتی همه کاره، پیچ گوشتی جغجغه ای، پیچ گوشتی عایق، پیچ گوشتی تقویت پذیر، پیچ گوشتی چکش خور، پیچ گوشتی ساعتی و ...

آشنایی با انواع پیچ گوشتی Screwdriver Types

 

قطعا پیچ گوشتی Screwdriver محبوب ترین، متداول ترین و آسان ترین ابزاری است که ما در اختیار داریم. باور بر این است که ریشه استفاده از این وسیله به قرون وسطی می رسد، بطوری که از انها برای محکم کردن زره استفاده می شده است. در حالی که این ابزار بیشتر شکل و طرح اولیه خود را حفظ کرده است، برای برآورده کردن نیازهای دنیای جدید می بایست ارتقاء می یافت.

امروزه انواع مختلفی از پیچ گوشتی ها وجود دارد که هر کدام برای کاربردهای متفاوتی طراحی شده اند. برای اینکه بتوانید بهترین ابزار را برای نیازهای خود پیدا کنید، متن زیر راهنمای انواع پیچ گوشتی ها و موارد استفاده آنها است.

پیچ گوشتی های معمولی

این گروه متداول ترین انواع پیچ گوشتی است. به راحتی می توانید آنها را در هر خانه یا کارگاهی پیدا کنید. آنها شامل موارد زیر هستند:

پیچ گوشتی های تخت

همچنین به عنوان: سر تخت، چاک دار، صاف شناخته می شود

پیچ گوشتی های تخت Flathead Screwdrivers قدیمی ترین نوع پیچ گوشتی هستند. ویژگی آنها داشتن تیغه ی مسطح است که در پیچ هایی با شکاف های مستقیم قرار می گیرد. آنها در اندازه های مختلف تولید می شوند تا نیازهای ابعادی پیچ را برآورده کنند.

سرهای تخت امروزی دارای نوک های موازی و باریک برای افزایش استحکام و نیروی خود در شکاف است. این امر از لغزش جلوگیری می کند، که می تواند منجر به آسیب به مواد اطراف شود یا به دست شما آسیب برساند.

پیچ گوشتی سر فیلیپس

همچنین به عنوان: چهار سو شناخته می شود.

پیچ گوشتی های سر فیلیپس Phillips Head Screwdrivers، نام خود را از طراحی صلیبی شکل خود دریافت می کنند. این پیچ گوشتی ها دارای نوکهای زاویه دار هستند تا به آنها اجازه دهد تا عمیق تر در سر پیچ قرار بگیرند، بنابراین احتمال لغزش پیچ گوشتی را کاهش می دهد. این طراحی همچنین به شما امکان می دهد گشتاور بیشتری را روی پیچ گوشتی اعمال کنید.

پیچ گوشتی های Pozidriv

Pozidrivs بهبود یافته پیچ گوشتی سر فیلیپس است، زیرا دارای طراحی مشابه هستند. با این حال، آنها به شما این امکان را می دهند که گشتاور بیشتری را بر پیچ گوشتی وارد کنید بدون رسیک بیرون آمدن از پیچ. این پیچ گوشتی های دارای چهار لبه کم عمق در قسمت نوک هستند. علاوه بر این، نوک آن ظریف تر از پیچ های فیلیپس است. این طراحی نقاط تماس بین نوک و سر پیچ را افزایش می دهد، بنابراین به شما امکان می دهد گشتاور بیشتری را بدون ریسک لغزش اعمال کنید. این بدان معنی است که Pozidrivs موثرتر، کارآمدتر و قابل اطمینان تر از پیچ گوشتی های اصلی فیلیپس هستند.

پیچ گوشتی تورکس

همچنین به عنوان: ستاره شناخته می شود

پیچ گوشتی های تورکس Torx Screwdrivers دارای تیغه ای با نوک ستاره ای هستند. این شکل مساحت تماس بین نوک و سر پیچ را افزایش می دهد، بنابراین باعث اعمال گشتاور بیشتر می شود.

پیچ گوشتی های شش گوشه

همچنین به عنوان: شش ضلعی، آچار آلن شناخته می شود.

در پیچ گوشتی های Hex Screwdrivers به جای تیغه ای که یک نوک در انتهای آن وجود دارد، پیچ گوشتی های شش گوش دارای یک شکاف شش ضلعی هستند. این طراحی استفاده از آنها را در بستن پیچ و مهره به جای پیچ آسان می کند. آچار آلن ها به لطف دسته های مستقیم آنها نیازی به فضای زیادی برای پیچاندن پیچ ندارند. این پیچ گوشتی ها معمولاً در مونتاژ مبلمان و تعمیر دوچرخه استفاده می شوند.

پیچ گوشتی روبرتسون

همچنین به عنوان: پیچ گوشتی سر مربع شناخته می شود

پیچ گوشتی های روبرتسون Robertson Screwdrivers از کانادا سرچشمه می گیرند، جایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. آنها در سایر نقاط جهان از محبوبیت خاصی برخوردار نیستند. و آنها پیچ گوشتی معمولی نیستند. آنها دارای یک سوکت مربعی فرورفته هستند که به آنها اجازه می دهد یکی از بالاترین تحمل گشتاور را نسبت به هر پیچ گوشتی داشته باشند. این به این دلیل است که آنها هیچ نوکی ندارند، بنابراین احتمال لغزش پیچ گوشتی را از بین می برد. به دلیل دوام آن، این پیچ گوشتی کاربرد در صنعت خودرو و مبلمان دارد.

پیچ گوشتی های سه نقطه ای

همچنین به عنوان: ( نوک Y) ، (3 دندانه) شناخته می شود.

نوک پیچ گوشتی سه نقطه ای Tri-Point Drivers دارای سه تیغه است که در زاویه 120 درجه از یکدیگر تنظیم شده و منجر به شکل Y می شود. آنها در صنعت بازی و تلفن که معمولاً از پیچ سه نقطه ای استفاده می شود استفاده می شود.

پیچ گوشتی های مثلثی

همچنین به عنوان: TAs شناخته می شود

این پیچ گوشتی ها دارای نوک مثلثی هستند تا بتوان از آنها در سرهای پیچ دار با فرورفتگی های مثلثی استفاده کرد. این سر پیچ در لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و اسباب بازی رایج است.

پیچ گوشتی های سه بال

پیچ گوشتی های Tri-wing Drivers سه بال دارای نوکی است که شبیه چرخ دنده است. آنها همچنین روی سرهای پیچ دار با شکاف های مثلث شکل کار می کنند. سر پیچ ها و پیچ گوشتی های سه بال در ابتدا برای استفاده در صنعت هوافضا طراحی شده بودند اما اکنون می توان آنها را در لوازم خانگی پیدا کرد. آنها همچنین به دلیل در دسترس نبودن یکی از گران قیمت ترین پیچ گوشتی های موجود هستند.

پیچ گوشتی اسپنر

همچنین به عنوان: بینی خوک، چشم مار شناخته می شود

پیچ گوشتی Spanner دارای نوک دو شاخه است که شبیه چنگال کباب است. روی سرهای پیچ سر تخت کار می کند که دارای دو فرورفتگی کوچک در کناره ها هستند. در نتیجه، این پیچ ها بدون این پیچ گوشتی خاص برداشته نمی شوند. به دلیل منحصر به فرد بودن، این پیچ ها و پیچ گوشتی های آنها برای ایمن سازی سرویس های بهداشتی، آسانسورها و پایانه های اتوبوس استفاده می شوند.

پیچ گوشتی های بلستر

 

این پیچ گوشتی های Bolster Drivers دارای مهره ای در زیر پایه دسته هستند. این طرح وقتی به دنبال شل کردن مهره ای است که به یک سطح چسبیده، مفید است. با استفاده از آچار بر روی مهره جوش داده شده می توانید مقدار بیشتری گشتاور به پیچ گوشتی وارد کنید.

پیچ گوشتی های Frearson

 

همچنین به عنوان: پیچ گوشتی با سر شکافدار شناخته می شود

پیچ گوشتی های فریرسون طرحی شبیه به سر فیلیپس دارند. با این حال، در Frearson، نوک بر خلاف نقاط صاف فیلیپس دارای یک نقطه تیز است. در نتیجه، می توانید مقدار بیشتری گشتاور روی این پیچ گوشتی اعمال کنید. پیچ گوشتی فریرسون معمولاً در تجهیزات دریایی استفاده می کند.

پیچ گوشتی استاندارد صنعتی ژاپنی

 

این پیچ گوشتی همچنین دارای یک نوک صلیبی شکل است تا امکان اعمال گشتاور بیشتر را فراهم کند. این پیچ گوشتی ها در سر پیچ های JIS استفاده می شوند که در واردات از ژاپن رایج است. برای بازکردن این پیچ ها می توانید از پیچ گوشتی Frearson یا Phillips استفاده کنید، هرچند کار آسانی نخواهد بود.

فرم و کارکرد پیچ گوشتی

همچنین می توانید پیچ گوشتی ها را بر اساس دسته و اهرم آنها دسته بندی کنید. تغییرات روی دسته ها قابلیت های متفاوتی را به پیچ گوشتی ها می دهد. که شامل موارد ذیل است:

پیچ گوشتی برقی

همچنین به عنوان: گان پیچ، پیچ گوشتی قدرتی شناخته می شود

این پیچ گوشتی ها به شما با استفاده از قدرت خود برای اعمال گشتاور به لطف نیروی الکتریکی نجات می دهند.

پیچ گوشتی شارژی(باتری خور)

اگرچه به اندازه پیچ گوشتی برقی قوی نیستند، اما هنوز هم قدرت کافی را برای اکثر برنامه ها فراهم می کنند. آنها معمولاً با باتری های کوچک کار می کنند.

پیچ گوشتی برقی

این پیچ گوشتی های از نظر گشتاوری که می توانند تولید کنند، قوی ترین پیچ گوشتی های موجود هستند. با این حال، کار با آنها می تواند راحت نباشد زیرا در حین استفاده باید به منبع تغذیه(پریز برق) متصل شوند.

بی سیم

این پیچ گوشتی ها دارای باتری های قابل شارژ هستند، بنابراین به شما امکان می دهد از قابلیت حمل یک پیچ گوشتی باتری و قدرت یک پیچ گوشتی برقی استفاده کنید.

پیچ گوشتی با نوک مغناطیسی

این پیچ گوشتی دارای یک نوک مغناطیسی است که امکان بازکردن آسانتر پیچ ها را می دهد. امروزه اکثر پیچ گوشتی ها دارای نوک مغناطیسی هستند.

پیچ گوشتی جواهرسازی

 

همچنین به عنوان: پیچ گوشتی عینک یا ساعتی شناخته می شود اینها پیچ گوشتی های دقیقی هستند که در پیچ های کوچک استفاده می شوند، مانند مواردی که در ساعت جیبی یا عینک وجود دارد.

رچتینگ Ratcheting

این پیچ گوشتی ها دارای ضامن هستند. از آنجا که آنها فقط می توانند در یک جهت بچرخند، زمان پیچ را به طور چشمگیری کوتاه می کند.

منابع Resources:

وب سایت www.housegrail.com

ویدئو آموزشی - با انواع پیچ گوشتی آشنا شویم

فروشگاه اینترنتی کالا و ابزار سیمرغ، تامین کننده و توزیع کننده انواع ابزارآلات دستی و پیچ گوشتی های متنوع از برند های ایستا، بی اس، تیتان، نویکس، بارسینو، ام بی سی، آسانو، واستر، کیو تولز، تاپ و ... با قیمت بسیار مناسب می باشد.