فیلتر

دفتر و دفترچه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
دفتر مشق ۵۰ برگ جلد انعطاف پذیر ساده PP سیمی یا فنری جلد رنگی ODT-006
دفتر مشق ۵۰ برگ جلد انعطاف پذیر ساده PP سیمی یا فنری جلد رنگی ODT-006
29,700 تومان
دفتر ۵۰ برگ ارائه شده مناسب برای تکالیف دروس فارسی، مشق، علوم و ... دانش آموزان است. این دفتر دارای سایز ۱۶.۵ × ۲۳ سانتی متر بوده و دارای جلد انعطاف پذیر ساده می باشد. این دفتر دارای قیمت ارزان و قابل کاربرد برای دانشجویان و عموم مشتریان محترم نیز است.
دفترچه یادداشت ۵۰ برگ ۱/۱۶ جلد فانتزی کارتونی انعطاف پذیر آرین فنری ODT-004
دفترچه یادداشت ۵۰ برگ ۱/۱۶ جلد فانتزی کارتونی انعطاف پذیر آرین فنری ODT-004
9,900 تومان
دفترچه یادداشت در سایز و طرح مختلف طراحی و تولید می گردد. دفترچه یادداشت SIT ارائه شده دارای سایز ۱/۱۶ معادل ۸ × ۱۱.۵ سانت و با جلد فانتزی شخصیت های کارتونی است. این دفترچه در رنگ های زرد، سبز، آبی، قرمز، نارنجی، مشکی و ... ارائه می شود.
دفترچه یادداشت ۵۰ برگ ۱/۸ جلد فانتزی کارتونی انعطاف پذیر آرین فنری ODT-003
دفترچه یادداشت ۵۰ برگ ۱/۸ جلد فانتزی کارتونی انعطاف پذیر آرین فنری ODT-003
17,600 تومان
دفترچه یادداشت در سایز و طرح مختلف طراحی و تولید می گردد. دفترچه یادداشت SIT ارائه شده دارای سایز ۱/۸ معادل ۱۱.۵ × ۱۶.۵ سانت و با جلد فانتزی شخصیت های کارتونی است. این دفترچه در رنگ های زرد، سبز، آبی، قرمز، نارنجی، مشکی و با طرح های کارتونی ارائه می شود.
دفترچه یادداشت ۵۰ برگ ۱/۱۶ جلد ساده رنگی انعطاف پذیر PP فنری ODT-002
دفترچه یادداشت ۵۰ برگ ۱/۱۶ جلد ساده رنگی انعطاف پذیر PP فنری ODT-002
8,800 تومان
دفترچه یادداشت در سایز و طرح مختلف طراحی و تولید می گردد. دفترچه یادداشت SIT ارائه شده دارای سایز ۱/۱۶ معادل ۸ × ۱۱.۵ سانت و با جلد ساده از جنس پ پ یا پلی پروپیلن انعطاف پذیر است. این دفترچه در رنگ های زرد، سبز، آبی، قرمز، نارنجی، مشکی و ... ارائه می شود.
دفترچه یادداشت ۵۰ برگ ۱/۸ جلد ساده رنگی  انعطاف پذیر PP فنری ODT-001
دفترچه یادداشت ۵۰ برگ ۱/۸ جلد ساده رنگی انعطاف پذیر PP فنری ODT-001
15,400 تومان
دفترچه یادداشت در سایز و طرح مختلف طراحی و تولید می گردد. دفترچه یادداشت SIT ارائه شده دارای سایز ۱/۸ معادل ۱۱.۵ × ۱۶.۵ سانت و با جلد ساده از جنس پ پ یا پلی پروپیلن انعطاف پذیر است. این دفترچه در رنگ های زرد، سبز، آبی، قرمز، نارنجی، مشکی و ... ارائه میشود
دفتر A4 سیمی جلد پلاستیکی ۸۰ برگ Popco  پاپکو A4-603
دفتر A4 سیمی جلد پلاستیکی ۸۰ برگ Popco پاپکو A4-603
97,900 تومان
جلد پلاستیکی ۸۰ برگ Popco پاپکو A4-603 محصولی مناسب برای جزوه نویسی دانشجویان و یا برای دفتر مشق، دفتر تکالیف، دفتر ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ... دانش آموزان است.
دفتر یا دفترچه یادداشت ۱۰۰ برگ Popco پاپکو NB-639 جلد ساده رنگی
دفتر یا دفترچه یادداشت ۱۰۰ برگ Popco پاپکو NB-639 جلد ساده رنگی
14,200 تومان
دفتر یادداشت ۱۰۰ برگ الوان Popco پاپکو NB-639-1، دفترچه یادداشتی با ظاهری متفاوت و ویژه برای ثبت کردن نکات و یادداشت های تیتر وار می باشد. این دفترچه یادداشت پاپکو دارای ابعاد ۴.۱ × ۱۳.۳ سانتی متر است.
دفتر یادداشت ۴۰ برگ الوان Popco پاپکو NB-639-1 جلد رنگی
دفتر یادداشت ۴۰ برگ الوان Popco پاپکو NB-639-1 جلد رنگی
9,400 تومان
دفتر یادداشت ۴۰ برگ الوان Popco پاپکو NB-639-1، دفترچه یادداشتی با ظاهری متفاوت و ویژه برای ثبت کردن نکات و یادداشت های تیتر وار می باشد. این دفترچه یادداشت پاپکو دارای ابعاد ۴.۱ × ۱۳.۳ سانتی متر است.
دفتر یادداشت B8 قفل دار Popco  پاپکو NB-627 با دیوایدر
دفتر یادداشت B8 قفل دار Popco پاپکو NB-627 با دیوایدر
54,600 تومان
دفتر یادداشت B8 قفل دار Popco پاپکو NB-627، دفتر یادداشتی زیبا و پر طرفدار برای یادداشت برداری، نوشتن نکات، کارهای روزانه و برنامه ریزی مربوطه می باشد. این دفترچه یادداشت با سایز ۸.۵ در ۱۰ سانتی متر در بیشتر کیف های دستی زنانه، مردانه و اداری جای می گیرد
دفتر مشق، فارسی و تکلیف جلد مات Popco پاپکو ۱۰۰ برگ الوان NB-620 F
دفتر مشق، فارسی و تکلیف جلد مات Popco پاپکو ۱۰۰ برگ الوان NB-620 F
86,900 تومان
دفتر فارسی و مشق مات ۱۰۰ برگ الوان NB-620 F دفتری شیک و کلاسیک بوده که مناسب نوشتن،‌ تمرین و تکلیف دروس مختلف دانش آموزان، دانشجویان و کاربرد های عمومی می باشد. این محصول از سری تولیدات شرکت ایرانی پاپکو Popco می باشد.
دفترچه یادداشت پاپکو یک خط 100 برگ NB-647 رنگی متالیک
دفترچه یادداشت پاپکو یک خط 100 برگ NB-647 رنگی متالیک
68,200 تومان
دفترچه یادداشت پاپکو Popco یک خط NB-647-BC، دفترچه ای است که دارای 100 برگ تک خط بوده و مناسب برای استفاده دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان و عمومی می باشد. این دفترچه یادداشت دارای سیم فنری مشکی و ظاهری زیبا می باشد.
دفترچه To Do List یا لیست کارهای مورد انجام OTD-001
دفترچه To Do List یا لیست کارهای مورد انجام OTD-001
51,800 تومان
دفترچه To Do List محصولی جدید و خلاقانه در راستای برنامه ریزی و مدیریت زمان می باشد. دفترچه To Do List‌برای دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان، مهندسین و ... قابل کاربرد است.
1 2

نکات خرید دفتر و دفترچه

نکات خرید دفتر

یکی از اقلام اساسی در هر فروشگاه نوشت افزار، مربوط به قفسه دفتر و دفترچه های یادداشت می باشد. دفتر ها در انواع و سایز های مختلف طراحی و تولید می شوند. دفتر ها معمولا کاربرد های عمومی داشته اما برخی از آنها برای کاربرد های ویژه تولید می گردند. آنچه در این مطلب از فروشگاه اینترنتی سیمرغ می خواهیم به آن بپردازیم، آشنایی با انواع دفتر و نکات انتخاب آن می باشد.

طبقه بندی دفتر ها از نظر نوع خط

دفتر های تحریر و عمومی از نظر نوع و تعداد خطوط در صفحه، به انواع دفتر یک خطی، دو خطی، بدون خط، شطرنجی و ... تقسیم بندی می شوند.

دفتر های یک خط

دفتر های تک خط عمدتا برای نگارش متون فارسی و یا زبان هایی مانند عربی به کار گرفته می شوند. فاصله بین خطوط در دفتر های تک خط مختلف ممکن است متفاوت بوده، که انتخاب آن به سلیقه و نوع دست خط اشخاص بستگی دارد. افراد با دست خط ریز نویس یا درشت نویس می توانند فاصله بین خطوط 6 تا 10 میلی متر را به تناسب انتخاب نمایند.

دفتر های دو خطی

دفتر های دو خط از دفتر های مورد کاربرد از قدیم الایام بوده و عمدتا مناسب برای اشخاص مبتدی است که مهارت های نوشتاری درس های زبان خارجه مانند انگلیسی را تمرین می نمایند.

دفتر های بدون

دفاتری که فاقد خط زمینه برای نوشتن هستند مناسب نقاشی و طراحی می باشند. داشتن دفتر نقاشی برای کودکان دبستانی معمولا الزامی بوده و برای سنین بالاتر برای درس های طراحی و هنر کاربردی است.

دفتر شطرنجی

دفتر شطرنجی

دفتر شطرنجی یا شبکه ای دارای خطوط متقاطع و عمود بر هم بوده که برای ترسیم و طراحی جزئیات، نمودار ها، نقشه کشی و .. قابل کاربرد است. فاصله خطوط در دفتر شطرنجی بین 3 تا 5 میلی متر است.

آشنایی با صحافی دفتر ها

دفتر و دفتر چه ها به روش های مختلف قابل صحافی و یکپارچه سازی می باشند. معمولا هر نوع از صحافی برای کاربردی خاص مناسب است.

دفتر با صحافی چسبی

صحافی چسبی کمترین پیوستگی را در بین سایر انواع صحافی بین ورق ها ایجاد نموده و در صورتیکه به مرور و به دفعات با دست صفحات را صاف نمائید، ممکن است موجب ورقه ورقه شدن برگه های دفتر شود. این نوع دفاتر مناسب کارهای تمرینی بوده که نیازمند به نگهداری طولانی مدت نداشته باشد.

دفتر های سیمی مارپیچ

در این مدل از دفتر ها از وجه های بغل یا بالا سوراخ هایی ایجاد شده و فنر های اسپیرال یا مارپیچ از بین سوراخ ها گذر کرده به نوعی که کل یک وجه دفتر را بپوشاند. فنر های متراکم تر دارای استحکام بیشتری بوده و فنر های بازتر دارای مقاومت کمتر می باشد.

دفتر فنردار

دفتر های فنر دار در مقایسه با سایر صحافی ها طرفداران زیادی در بین دانش آموزان و دانشجویان داشته و استحکام آن نیز بالا می باشد. دفتر های فنر دار برای جزوه برداری و نگارش مطالب برای نگهداری طولانی مدت مناسب است. در این نوع دفاتر از فنر های حلقوی تک یا دوبل استفاده می شود. دفتر با فنر دوبل نسبت به فنر یک لایه، استقامت بیشتری دارد. دفتر های فنر دار علیرغم مزایای مناسب، ممکن است به علت دارا بودن حلقه های بزرگ، هنگام نوشتن کمی دست را اذیت نمایند.

دفتر با اتصال منگنه‌

در دفتر های با صحافی منگنه ای، ورق های دو طرف دفتر و یا کتاب از وسط با منگنه با یکدیگر متصل می شوند. حجم ورق ها می بایستی متناسب با ابعاد و ارتفاع سوزن منگنه و پایه های آن بوده تا از منگنه کنده نشود. دفتر های با دوخت منگنه ای از نظر اتصال از چسبی مقاومتر بوده اما استحکام و ماندگاری دفتر های فنری را ندارند. از نقاط ضعف این دفتر ها اینست که چنانچه یک ورق را از آن جدا نمائید برگه قرینه و متناظر آن نیز جدا می گردد که برای متون نوشته شده در طرف دیگر موضوع خوشایندی نیست.

دفتر دوخت شده با نخ

دفتر های دوخته شده با نخ، از نظر اتصال و پیوستگی برگه ها تا حد زیادی مشابه دفتر های منگنه ای هستند اما با این تفاوت که در آن نخ های معمولا نایلونی کار اتصال را در آن انجام می دهند.

صحافی دفاتر با نخ و چسب

در صورتی که صحافی دفاتر با ترکیبی از نخ و چسب صورت پذیرد، نتیجه حاصل نوعی از اتصال بین برگه ها را تشکیل داده که هم در برابر ورق زدن و هم در برابر صاف کردن مقاوم خواهد بود. در زمان های قدیم دانش آموزان و والدین آن ها برای اینکه کتاب های درسی مورد استفاده روزمره، دچار ورقه ورقه شدن نگردد، از این مدل صحافی استفاده می نمودند. در بسیاری از سررسید یا سالنامه ها هم، این مدل از صحافی مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: سایت درجه