کمپینگ و سفر

بازدید: 5862

وسایل و لوازم همراه در سفر

لوازم و تجهیزات سفر

وسایل سفر جزو آن دسته از وسایلی هستند که قبل از رفتن به سفر لازم است تا آن ها را تهیه نماییم. معمولا هنگام رفتن به سفر بسیاری از افراد این گونه فکر می کنند که باید تمام وسایل اتاقشان را با خود به سفر ببرند. این افراد تمامی وسایل سفر را درون چمدان می چینند و از آخر باز هم تعدادی از وسایل بیرون چمدان باقی می ماند. همیشه انتخاب وسایل مورد نیاز سفر برای بسیاری از افراد مانند یک دو راهی سخت است. در مقابل، برخی دیگر از افراد قبل از رفتن به سفر وسایل مورد نیاز خود را بر روی یک چک لیست می نویسند.

لباس های پوشیدنی

لوازم و وسایل سفر

یکی از اولین وسایل سفر که معمولا افراد زمان زیادی را به انتخاب آن ها اختصاص می دهند، لباس های پوشیدنی است. برای این منظور بهتر است هنگام انتخاب لباس ها مواردی همچون فصل مسافرت و مقصد را مد نظر قرار دهیم. برای  نمونه وقتی تصمیم گرفته اید تا به جنوب کشور مسافرت کنید، باید لباس های خود را متناسب با آب و هوای آن منطقه انتخاب نمایید. معمولا شهر های غربی، شمال غربی، ارتفاعات البرز و زاگرس از دمای کمتری نسبت به سایر نقاط کشور برخوردار هستند. همچنین دمای شهرکرد و چهارمحال بختیاری کمتر از شهر تهران می باشد. بنابراین قبل از انتخاب وسایل سفر و آماده شدن برای حرکت، ابتدا باید دمای منطقه مورد نظر و همچنین آب و هوای آن را از طریق سایت هواشناسی به خوبی چک کنید. اما به طور معمول برای مسافرت به نقاط سرد کشور باید دستکش، جوراب پشمی، کلاه گرم را در میان وسایل سفر خود قرار دهید. همچنین در هنگام سفر بهتر است از شلواری با جیب های بزرگ استفاده کنیم، زیرا به کمک آن می توان وسایلی مانند پول، گوشی و... را درون جیب های آن قرار داد. لازم است بدانید لباس هایی که برای سفر انتخاب می کنید باید به راحتی قابل شستشو و خشک شدن باشند. در کل برای سفر یک هفته ای علاوه بر لباسی که به تن می کنید، یک دست لباس رو و دو دست لباس زیر کافی خواهد بود. همچنین بهتر است رنگ لباس های خود را هوشمندانه انتخاب کنید تا در هنگام ست کردن با مشکل روبرو نشوید. ناگفته نماند که قرار دادن کفش ورزشی یا پیاده روی در میان وسایل سفر احساس راحتی بیشتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد. همچنین در فصل سرد سال استفاده از یک بوت اضافه، کافی خواهد بود.

خوراکی های مناسب

تجهیزات کمپینگ و سفر

در میان وسایل سفر نباید خوراکی ها را از قلم انداخت. به همین منظور شما می توانید از کمی آجیل، شکلات، میوه و... در هنگام سفر استفاده نمایید. علاوه بر آن استفاده از کنسرو، چای کیسه ای و فلاسک می توانند گزینه مناسبی برای طبیعت گردی باشند.

دارو های ضروری برای سفر

هنگام انتخاب وسایل سفر باید مقداری از دارو های ضروری را در لیست خود قرار دهید. این موارد شامل تعدادی پد بهداشتی، مسکن، صابون، مسواک، چسب زخم، پماد ضد نیش حشرات، حوله فشرده مسافرتی، یک بسته دستمال کاغذی جیبی، خمیردندان، اسپری، دئودورانت خواهند بود. علاوه بر این وسایل سفر، هنگام رفتن به دل طبیعت به همراه داشتن کیسه زباله، جعبه کمک های اولیه، قرص ضد اسهال، ضد تهوع و کرم گزینه های مناسبی خواهند بود.

هنگام رفتن به سفر به همراه داشتن کدام مدارک ضروری است؟

هنگام رفتن به سفر ، به همراه داشتن مدارک شناسایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این مدارک شامل مواردی همچون کارت ملی، شناسنامه، کارت شناسایی، پاسپورت، کارت اعتباری و بلیط می باشد. همچنین بهتر است در میان وسایل سفر کارت دانشجویی یا روزنامه نگاری خود را قرار دهید؛ تا به هنگام بازدید از موزه ها بتوانید از تخفیفات آن ها بهره مند شوید. همچنین اگر سابقه بیماری خاصی را دارید، بهتر است یک نسخه از مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشید.

وسایل الکترونیکی مورد نیاز سفر

وسایل و لوازم گردشگری

هنگام رفتن به سفر بهتر است وسایل الکترونیکی مانند شارژر موبایل، پاوربانک را به همراه داشته باشید. همچنین در هنگام سفر به خارج از کشور بهتر است یک عدد تبدیل دوشاخه را به وسایل سفر اضافه نمایید. همچنین به همراه داشتن اس دی کارت، پایه دوربین و موبایل تعدادی از وسایل مورد نیاز برای عکاسی در سفر هستند.

برخی از وسایل جانبی ضروری در هنگام سفر

اگر تمایل به استفاده از کوله پشتی دارید بهتر است، روکش آن را به همراه داشته باشید تا در هنگام بارندگی وسایلتان آسیب نبیند. همچنین قرار دادن کیف کمری در میان وسایل سفر گزینه مناسبی برای نگهداری تلفن همراه، کارت های اعتباری، پول نقد و... خواهد بود. علاوه بر آن به همراه داشتن ملحفه تمیز خواب شبانه راحتی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر

وسایل سفر مورد نیاز در کویر شامل عینک آفتابی، کلاه آفتابی، و کرم ضد آفتاب خواهند بود. همچنین ممکن است در دل کویر دسترسی به اینترنت میسر نباشد، به همین منظور باید یک عدد نقشه را به همراه داشته باشید. همچنین به همراه داشتن پتوی گرم یا کیسه خواب برای شب های سرد کویر لازم خواهد بود. علاوه بر آن، وسایل خودرو مانند زاپاس و جعبه ابزار را نباید فراموش کرد.

وسایل ضروری برای رفتن به لب دریا

وسایل سفر برای رفتن به شهر هایی که دارای دریا هستند، لوازمی مانند مایو، لباس روی مایو، کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی، زیرانداز، دمپایی، دماغ گیر خواهند بود.

وسایل مورد نیاز برای کمپ زدن در دل طبیعت

در هنگام سفر اگر تصمیم به ماندن در بیرون را داشته باشید؛ باید با خود وسایلی مانند چراغ قوه، ظرف های سفری، کارد، بشقاب، لیوان، قاشق، قمقمه آب، کنسرو، کیسه خواب، زیرانداز، حصیر، چاقوی جیبی را به سفر ببرید. همچنین برخی دیگر از وسایل سفر های کمپی شامل چادر مسافرتی، پیچ گوشتی، قیچی، طناب، چراغ خوراک پزی خواهد بود.