فیلتر


لوازم و تجهیزات کمپینگ و سفر

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
چاقوی فلزی مدل کارتی و جیبی برند متفرقه بسته بندی سلفونی NAC-010
چاقوی فلزی مدل کارتی و جیبی برند متفرقه بسته بندی سلفونی NAC-010
38,500 تومان
چاقو کارتی مدلی از چاقو با سایز کوچک بوده که دارای ابعاد یک کارت عابر بانک می باشد. این چاقو کم وزن و کم جا بوده و قابلیت استفاده در سفر، کمپینگ، طبیعت گردی و حتی کیف خانم ها و آقایان را دارد.
ابزار کارتی فلزی چند کاره کمپینگ مدل D با کاور NAC-009
ابزار کارتی فلزی چند کاره کمپینگ مدل D با کاور NAC-009
37,400 تومان
امروزه بکارگیری ابزار و لوازم چند کاره به ویزه در کمپینگ، کوهنوردی و طبیعت گردی بسیار متداول شده و پرطرفدار است. ابزار چند کاره ارائه شده از تجهیزات غیر حرفه ای با قیمت مناسب است که در بخش تجهیزات کمپینگ سیمرغ با کاور مخصوص ارائه می گردد.
کاتر و مینی چاقو تاشو  Keshida با تیغه یدک و گیره اتصال به لباس و لوازم HSK-115
کاتر و مینی چاقو تاشو Keshida با تیغه یدک و گیره اتصال به لباس و لوازم HSK-115
86,900 تومان
به همراه داشتن ابزارآلات مناسب کمپینگ و سفر در طبیعت گردی و همینطور جعبه ابزار خودرو کارگشا می باشد. محصول ارائه شده در بخش کمپینگ سیمرغ چاقوی طرج کاتر تاشو با تیغه های یدکی است. چاقوی تاشو Keshida دارای گیره اتصال به لباس یا لوازم نیز می باشد.
فلاسک فلزی برند Yubao یوباو 1.2 لیتری استیل 304 برای نوشیدنی گرم و سرد HFL-027
فلاسک فلزی برند Yubao یوباو 1.2 لیتری استیل 304 برای نوشیدنی گرم و سرد HFL-027
878,900 تومان
فلاسک طرح کوهستان 1.2L یوبوا Yobua از جنس استیل 304 بوده که مناسب نگهداری نوشیدنی های گرم و سرد مانند چای، آب و ... در مسافرت، کمپینگ، کوهنوردی، ماهیگیری و منزل است. فلاسک Yuboa ظرفیت 1.2 لیتری داشته و تولید کشور چین است.
چاقو تاشو طرح جراحی مدل 148 قد 14 سانت جعبه دار فروش تک و تعداد HCG-028
چاقو تاشو طرح جراحی مدل 148 قد 14 سانت جعبه دار فروش تک و تعداد HCG-028
33,000 تومان
چاقوی ارائه شده در فروشگاه اینترنتی کالا و ابزار سیمرغ از نوع جیبی و تاشو بوده که طرح چاقو جراحی است. چاقو تاشو مدل MA-148 و LA-148 از جنس استیل یا فولاد ضد زنگ و خوش سایز بوده که مناسب سفر، کوهنوردی، کمپینگ، ماهیگیری است. این چاقو 14 سانتیمتر طول دارد.
فلاسک فلزی طرح نوستالژیک رادیو قدیمی ۵۰۰ میلی لیتر HFL-026
فلاسک فلزی طرح نوستالژیک رادیو قدیمی ۵۰۰ میلی لیتر HFL-026
280,500 تومان
فلاسک طرح رادیو نوستالژیک با جداره داخلی استیل بوده و مناسب سفر، کمپینگ، کوهنوردی و ماهیگیری است. این فلاسک دارای ۵۰۰ میلی لیتر ظرفیت، کاپ پیچی و کیفیت متوسط بوده و محصول کشور چین است.
تراول ماگ یا لیوان مسافرتی داخل استیل رنگی 380ml درب دار با جعبه فروش تک و تعداد HMU-013
تراول ماگ یا لیوان مسافرتی داخل استیل رنگی 380ml درب دار با جعبه فروش تک و تعداد HMU-013
181,500 تومان
تراول ماگ یا لیوان سفری از ظروف پرگاربرد در کمپینگ، سفر، کوهنوردی، ماهیگیری و منزل می باشد. تراول ماگ ارائه شده در فروشگاه اینترنتی سیمرغ، با جدار داخلی فلزی استیل و جدار بیرونی رنگی بوده و حدود 390 میلی لیتر گنجایش نوشیدنی گرم و سرد را دارد.
گالن و دبه آب پلاستیکی 5 لیتری تاشو و کم جا کمپینگ و سفر 5 لیتری PGA-005
گالن و دبه آب پلاستیکی 5 لیتری تاشو و کم جا کمپینگ و سفر 5 لیتری PGA-005
84,200 تومان
نگهداری و حمل آب مورد نیاز نوشیدن و شستشو هنگام کمپینگ، مسافرت، کوهنوردی، ماهیگیری،دخل خودرو و منزل از ضروریات است. گالن آب تا شو 5 لیتری ارائه شده در کالا و ابزار سیمرغ از نوع کم جا و از جنس پلاستیک می باشد.
زیرانداز مسافرتی جاجیمی یا زیر انداز سفری جاجیم سایز ۳ کندو Kandoo با کاور HZA-022
زیرانداز مسافرتی جاجیمی یا زیر انداز سفری جاجیم سایز ۳ کندو Kandoo با کاور HZA-022
275,000 تومان
رفتن به کمپینگ، سفر، پیک نیک، کوهنوردی و ماهیگیری، نیازمند تجهیزات و لوازم مناسب است. یکی از ضروریات اقامت در طبیعت، زیرانداز است. زیرانداز سایز ۳ کندو Kandoo کندو طرح جاجیم و جنس ظریف، کم حجم و کاور دار بوده که مناسب پیک نیک، گردشگری، خودرو و سفر است.
هولدر و کاور جا قلیان و جای لوازم پیک نیک و سفر طرح چریکی و ارتشی HCA-026
هولدر و کاور جا قلیان و جای لوازم پیک نیک و سفر طرح چریکی و ارتشی HCA-026
137,200 تومان
برای سهولت در جابجایی تجهیزات سفر و کمپینگ میتوان از هولدر و کاور مناسب لوازم سفری و پیک نیک استفاده نمود. کاور و کیف جاقلیانی چریکی و ارتشی زیبا ارائه شده در بخش کمپینگ و سفر فروشگاه سیمرغ، مناسب قلیان، سیخ کباب و سایر لوازم با طول بلند و وزن کم است.
قاشق، چاقو و ابزار کمپینگ، سفر و طبیعت گردی چند کاره فلزی مشکی NAC-008
قاشق، چاقو و ابزار کمپینگ، سفر و طبیعت گردی چند کاره فلزی مشکی NAC-008
126,500 تومان
ابزار های چند کاره به علت اشغال حجم کم در کیف و کوله، بسیار مناسب سفر، کوهنوردی، کمپینگ، ماهیگیری و ... می باشند. ابزار و قاشق و چنگال سفری و کمپینگی ارائه شده در فروشگاه اینترنتی سیمرغ چند کاره بوده و فضای کمی را در بار گردشگر اشغال می نماید.
جا قاشق چنگال و جای لوازم سفری و کمپینگ جاجیم بدنه هارد باکس HJG-003
جا قاشق چنگال و جای لوازم سفری و کمپینگ جاجیم بدنه هارد باکس HJG-003
29,700 تومان
برای نگهداری و حمل و نقل لوازم خرده ریز آشپزی و آشپزخانه و همینطور نوشت افزار و لوازم شخصی به ویژه در سفر و طبیعت گردی، میتوان از هولدر و کاور مناسب استفاده نمود. جا قاشق چنگال و جای لوازم سفری و کمپینگ ارائه شده از جنس جاجیم با بدنه هارد باکس دار است.
1 2 3 ... 16 17 18

لوازم و تجهیزات سفر

وسایل و تجهیزات کمپینگ و سفر جزو آن دسته از لوازمی هستند که قبل از رفتن به طبیعت گردی و سفر ضروری است تا آن ها را تهیه نماییم. معمولا هنگام رفتن به مسافرت، بسیاری از افراد اینگونه تصور می کنند که باید تمام وسایل اتاقشان را با خود به سفر ببرند. این افراد تمامی وسایل سفر را درون چمدان می چینند و در آخر نیز تعدادی از وسایل بیرون چمدان باقی می ماند. همیشه انتخاب وسایل مورد نیاز سفر برای بسیاری از افراد مانند یک تصمیم گیری سخت است. در مقابل، برخی دیگر از افراد قبل از رفتن به سفر وسایل مورد نیاز خود را بر روی یک چک لیست می نویسند. با توجه به اینکه ماهیت سفر های شهری و یا خارج از کشور با اطراق نمودن در طبیعت و کمپینگ متفاوت می باشد، این مطلب را در دو قسمت سفر و کمپینگ مورد بررسی قرار می دهیم.

لوازم و تجهیزات سفر Travel Equipment

تعریف سفر در لغت نامه به معنی جابجایی هر فرد بین دو نقطه معمولا دور گفته می شود. سفر از نظر ماهیت و معیار بررسی به چند دسته بندی تقسیم می شود.

مدت زمان مسافرت: مدت زمان سفر ممکن است از چند ساعت تا چند ماه برنامه ریزی شود.

مقصد مسافرت: مقاصد سفر می تواندداخل کشور(ایرانگردی) و یا خارج کشور(جهانگردی) باشد.

هدف از مسافرت: اهداف سفر می تواند تجاری، تفریحی، سیاحتی، کاری، تحقیقی، زیارتی، ماجراجویی و ... باشد.

وسیله سفر: وسیله های مسافرت می تواند هواپیما، کشتی، قطار، اتوبوس، پیاده، دوچرخه و حتی با موتور باشد.

هزینه مسافرت: سفر لوکس یا لاکچری، سفر ارزان و حتی سفر اقتصادی(اکونومی).

نسبت همسفران: سفر خانوادگی، دوستانه ، با همکاران و حتی سفر با خودتان به تنهایی!

انتخاب لباس برای سفر

لوازم و وسایل سفر

یکی از اولین لوازم و وسایل سفر که معمولا افراد زمان زیادی را به انتخاب آن ها اختصاص می دهند، لباس و پوشاک مناسب است. برای این منظور بهتر است هنگام انتخاب لباس ها مواردی همچون فصل مسافرت و مقصد را مد نظر قرار دهیم. برای نمونه وقتی تصمیم گرفته اید تا به جنوب کشور سفر کنید، باید لباس های خود را متناسب با آب و هوای آن منطقه انتخاب نمایید. معمولا شهر های غربی، شمال غربی، ارتفاعات البرز و زاگرس از دمای کمتری نسبت به سایر نقاط کشور برخوردار هستند. همچنین دمای شهرهایی مانند فیروزکوه، شهرکرد و چهارمحال بختیاری کمتر از شهر تهران می باشد. بنابراین قبل از انتخاب وسایل سفر و آماده شدن برای حرکت، ابتدا باید دمای منطقه مورد نظر و همچنین آب و هوای آن را از طریق سایت هواشناسی به خوبی چک کنید. اما به طور معمول برای مسافرت به نقاط سرد کشور باید دستکش، جوراب پشمی، کلاه گرم را در میان وسایل سفر خود قرار دهید. همچنین در هنگام سفر بهتر است از شلواری با جیب های بزرگ یا شلوارهای چند جیب که مناسب بانوان و یا آقایان باشد، استفاده کنیم، زیرا به کمک آن می توان وسایلی مانند پول، گوشی و... را درون جیب های آن قرار داد. لازم است بدانید لباس هایی که برای سفر انتخاب می کنید باید به راحتی قابل شستشو و خشک شدن باشند. در کل برای سفر یک هفته ای علاوه بر لباسی که به تن می کنید، یک دست لباس رو و دو دست لباس زیر کافی خواهد بود. همچنین بهتر است رنگ لباس های خود را هوشمندانه انتخاب کنید تا در هنگام ست کردن با مشکل روبرو نشوید. ناگفته نماند که قرار دادن کفش ورزشی یا پیاده روی در میان وسایل سفر احساس راحتی بیشتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد. همچنین در فصل سرد سال استفاده از یک بوت اضافه، کافی خواهد بود.

خوراک مناسب سفر

تجهیزات کمپینگ و سفر

در میان وسایل سفر نباید خوراکی ها را از قلم انداخت. به همین منظور شما می توانید از کمی آجیل، شکلات، میوه و... در هنگام سفر استفاده نمایید. علاوه بر آن استفاده از کنسرو، چای کیسه ای و فلاسک می توانند گزینه مناسبی برای طبیعت گردی، کوهنوردی، ماهیگیری و ... باشند.

دارو و لوازم بهداشتی ضروری سفر

هنگام انتخاب وسایل سفر باید مقداری از دارو های ضروری را در لیست خود قرار دهید. این موارد شامل تعدادی پد بهداشتی، مسکن، صابون، مسواک، چسب زخم، پماد ضد نیش حشرات، حوله فشرده مسافرتی، یک بسته دستمال کاغذی جیبی، خمیردندان، اسپری، دئودورانت خواهند بود. علاوه بر این وسایل سفر، هنگام رفتن به دل طبیعت به همراه داشتن کیسه زباله، جعبه کمک های اولیه، قرص ضد اسهال، ضد تهوع و کرم گزینه های مناسبی خواهند بود.

هنگام رفتن به سفر به همراه داشتن کدام مدارک ضروری است؟

هنگام رفتن به سفر ، به همراه داشتن مدارک شناسایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این مدارک شامل مواردی همچون کارت ملی، شناسنامه، کارت شناسایی، پاسپورت، کارت اعتباری و بلیط می باشد. همچنین بهتر است در میان وسایل سفر کارت دانشجویی یا روزنامه نگاری خود را قرار دهید؛ تا به هنگام بازدید از موزه ها بتوانید از تخفیفات آن ها بهره مند شوید. همچنین اگر سابقه بیماری خاصی را دارید، بهتر است یک نسخه از مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشید.

وسایل الکترونیکی مورد نیاز سفر

وسایل و لوازم گردشگری

هنگام رفتن به سفر بهتر است وسایل الکترونیکی مانند شارژر موبایل، پاوربانک را به همراه داشته باشید. همچنین در هنگام سفر به خارج از کشور بهتر است یک عدد تبدیل دوشاخه را به وسایل سفر اضافه نمایید. همچنین به همراه داشتن اس دی کارت، پایه دوربین و موبایل تعدادی از وسایل مورد نیاز برای عکاسی در سفر هستند.

برخی از وسایل جانبی ضروری در هنگام سفر

اگر تمایل به استفاده از کوله پشتی دارید بهتر است، روکش آن را به همراه داشته باشید تا در هنگام بارندگی وسایلتان آسیب نبیند. همچنین قرار دادن کیف کمری در میان وسایل سفر گزینه مناسبی برای نگهداری تلفن همراه، کارت های اعتباری، پول نقد و... خواهد بود. علاوه بر آن به همراه داشتن ملحفه تمیز خواب شبانه راحتی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

(این نوشتار در حال تکمیل و به روز رسانی می باشد)

1401-11-30-3

منابع References:

  • مجله اینترنتی سیمرغ مگز
  • گروه تامین و انبار کالا و ابزار سیمرغ
  • شبکه مشارکت گذاری فیلم آپارات Aparat